SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ I INTELIGENTNE BUDYNKI

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Jaki jest koszt montażu monitoringu?
Czy można przez Internet oglądać online obraz z monitoringu?
Czy można rozpoznać tablice rejestracyjne i twarz z kamer CCTV?
Czy kamery CCTV widzą w nocy?
Jak długie jest archiwum nagrywania z kamer CCTV?
Czy są kamery CCTV bezprzewodowe?
Czy można zamontować system monitoringu CCTV w rozproszonych lokalizacjach i administrować z jednej głównej?
Ile kosztuje zamontowanie systemu alarmowego w domu jednorodzinnym?
Czy można zdalnie sterować systemem alarmowym poprzez np. smartfon?
Czy można otrzymywać informacje alarmowe i o usterkach w SMS?
Czy można połączyć funkcję alarmu z inteligentnym budynkiem?
Czy każdy system alarmowy można podłączyć do każdej agencji ochrony?

Jaki jest koszt montażu monitoringu?

Koszt montażu monitoringu różni się w zależności od liczby kamer oraz pozostałego sprzętu, wykorzystywanego do instalacji. Dla przykładu dużo droższa będzie cena zamontowania systemu monitoringu, obejmującego 16 różnego rodzaju kamer wraz z dodatkowymi elementami, w porównaniu do instalacji obejmującej jedynie 2 kamery.

W wycenie uwzględniany jest również czas, jaki nasi pracownicy muszą poświęcić na montaż poszczególnych elementów monitoringu. Pod uwagę brana jest odległość kamer od rejestratora, a także ich położenie.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wyceny montażu monitoringu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Czy można przez Internet oglądać online obraz z monitoringu?

Tak, przez Internet można oglądać obraz z monitoringu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest odbieranie obrazu z kamer na ekranie komputera, a nawet telefonu. Wystarczy jedynie podłączyć rejestrator do Internetu oraz zainstalować specjalną wtyczkę. Potrzebna będzie również właściwa konfiguracja kamer oraz przeglądarki internetowej, którą zapewniają nasi pracownicy.

Czy można rozpoznać tablice rejestracyjne i twarz z kamer CCTV?

Tak, dzięki kamerom CCTV możliwe jest rozpoznawanie tablic rejestracyjnych. Pomagają w tym kamery zapewniające obraz wysokiej rozdzielczości, w tym. m.in. kamery megapixelowe. Służą one do zaawansowanego monitorowania oraz zabezpieczania budynków, gdyż zapewniają dużo lepszą jakość obrazu niż standardowe kamery. Dzięki nim możliwe jest rejestrowanie nawet małych szczegółów, takich jak tablice rejestracyjne czy twarz człowieka.

Czy kamery CCTV widzą w nocy?

Tak, kamery CCTV zapewniają podgląd obrazu nawet w nocy, jednak wymagają one oświetlenia. W ciągu dnia kamerze wystarczy zwykłe światło, natomiast jeżeli w ciągu nocy monitorowany teren nie jest podświetlony, kamera musi posiadać wmontowane diody podczerwieni. Dzięki nim kamera nagrywa obraz w nocy nawet przy całkowitej ciemności i umożliwia dostrzeżenie człowieka czy nadjeżdżającego samochodu. Nowoczesne kamery automatycznie wykrywają zmierzch i przełączają się na tryb nocny. Są one również wyposażone w czujnik światła, dlatego nie wymagają dodatkowej obsługi.

Jak długie jest archiwum nagrywania z kamer CCTV?

Długość przechowywania nagrań z kamer CCTV jest uzależniona między innymi od wielkości dysku twardego, liczby kamer, które nagrywają na niego obraz oraz jakości zapisywanego obrazu. Czas przechowywania nagrań jest zależny także od rodzaju monitorowanego miejsca. Zazwyczaj dane przechowywane są na dyskach od 2 do 4 tygodni, natomiast w miejscach o większym priorytecie obrazy z kamer zachowywane są nawet do 3 miesięcy.

Czy są kamery CCTV bezprzewodowe?

Tak, istnieją kamery CCTV bezprzewodowe. Sprawiają one, że monitoring staje się niezawodny oraz kompleksowy. Kamery bezprzewodowe transmitują dane przez fale radiowe, co umożliwia zamontowanie urządzenia w dowolnym miejscu oraz transmitowanie obrazu za jego pośrednictwem. Obraz taki można odtwarzać na ekranie komputera oraz telefonu. Zazwyczaj systemy bezprzewodowe wykorzystywane są w miejscach, w których występują trudności lub nie ma możliwości poprowadzenia przewodów. Rozwiązanie to sprawdza się także przy transmitowaniu obrazu na duże odległości.

Czy można zamontować system monitoringu CCTV w rozproszonych lokalizacjach i administrować z jednej głównej?

Tak. System monitoringu CCTV to idealne rozwiązanie dla właścicieli rozległych obiektów, których celem jest stworzenie scentralizowanego systemu nadzoru, w szybki i ekonomiczny sposób. Nowoczesne rozwiązania, jakie dostarczamy naszym Klientom, pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu. Przedsiębiorcy z dostępem do Internetu, są w stanie nadzorować sytuacje w różnych miejscach w dowolnym czasie i przy użyciu dowolnego urządzenia.

Ile kosztuje zamontowanie systemu alarmowego w domu jednorodzinnym?

Koszty zamontowania systemu alarmowego różnią się w zależności od wielu czynników. Wpływ na cenę ma głównie całkowita wielkość obszaru. Jeżeli jest on większy, koszty także są wyższe. Wysokość ceny zależy również od tego, czy właściciel danego budynku, zdecyduje się na skorzystanie z dodatkowego wyposażenia, jakim jest np: zamykanie i otwieranie rolet okiennych za pomocą sms, włączanie i wyłączanie systemu zraszania ogrodu czy włączanie i wyłączanie oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego.

Czy można zdalnie sterować systemem alarmowym poprzez np. smartfon?

Tak. Na bieżąco staramy się wprowadzać różnorodne usprawnienia w oferowanych przez nas instalacjach, aby zagwarantować naszym Klientom jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo. W związku z tym, osoby prywatne i firmy, decydujące się na wyposażenie danego budynku w system alarmowy, mają możliwość sterowania nim z tableta, iPhona oraz telefonu komórkowego. Opcja ta może być szczególnie przydatna dla zapracowanych, pochłoniętych obowiązkami osób.

Czy można otrzymywać informacje alarmowe i o usterkach w SMS?

Tak. Urządzenia, w montażu których się specjalizujemy, należą do inteligentnych systemów, reagujących na zagrożenie w bardzo szybki sposób. Jeżeli tylko osoba niepożądana będzie chciała dostać się na zabezpieczony teren, właściciel zobaczy powiadomienie na ekranie swojego telefonu. Szybka interwencja pozwoli na zminimalizowanie lub uniknięcie strat oraz skutecznie odstraszy złodzieja. Jeżeli chodzi o usterki, możliwość informowania o nich SMS-em to absolutne minimum.

Czy można połączyć funkcję alarmu z inteligentnym budynkiem?

Oczywiście. Inteligentny dom umożliwia prostotę i wygodę użytkowania urządzeń zabezpieczających. Właściciele chronionych budynków, mają szansę zdalnego sterowania wieloma czynnościami za pośrednictwem różnych urządzeń (tablet, iPhone, telefon komórkowy), co znacznie ułatwia codzienne życie. Centralę alarmową można wykorzystać na różne sposoby, np. do sterowania roletami, oświetleniem czy systemem zraszania ogrodu.

Czy każdy system alarmowy można podłączyć do każdej agencji ochrony?

Tak, każdy system alarmowy można podłączyć do wybranej agencji ochrony. Zdecydowanie warto to zrobić, ponieważ zyskamy dzięki temu większe bezpieczeństwo. Jednak należy pamiętać, że aby podłączyć system alarmowy do profesjonalnej agencji ochrony, musi mieć on zapewnioną odpowiednią łączność. W celu uzyskania dokładnych szczegółów, zalecamy bezpośredni kontakt z naszymi pracownikami.

Menu